Zahradní slavnost ke Dni dětí

Zahradní slavnost ke Dni dětí

Blíží se Mezinárodní den dětí a tak možná přemýšlíte, co podniknout a jak tento svátek se svými dětmi nebo vnoučaty oslavit. Napovědět může pohled do kalendáře. Začátkem června bývá už hezky teplo a tak se myšlenka zahradní slavnosti přímo nabízí. A zabijete tak doslova více much jednou ranou. Děti se vyřádí venku na čerstvém vzduchu, nebudete mít doma žádný nepořádek a navíc, zahradní párty si mohou skvěle užít i dospělí. Vše jsem promyslela a vyhledala pro Vás pár dobrých tipů.

Děti se většinou na zahradě zabaví samy. Mají radost ze setkání s kamarády, vesele pobíhají, honí se a rády si vymýšlejí svoje vlastní hry. Ale občas se může stát, že za vámi přijdou s tím, že se nudí. A protože tahle párty je věnovaná právě jim, měli byste na to být připraveni.

Mně se pro menší děti výborně osvědčila házecí hra ve tvaru klauna. Do jeho mechového kulatého bříška s namalovaným terčem se děti strefují balónky, které jsou pošité suchými zipy. Hra je založena na principu šipek, ale s bezpečnými měkkými míčky, které nikomu neublíží. Tak se budete moci v klidu věnovat dospělé zábavě, aniž byste se museli strachovat, že se děti zraní.

Dalším báječným nápadem na dárek a zároveň zábavu pro kluky i holky je 40dílná souprava na malování ve tvaru domečku. Obsahuje vše, co Vaše děti mohou potřebovat pro psaní, kreslení i kreativní tvoření s papírem. Navíc je to přehledně uloženo ve třech výsuvných přihrádkách veselého domku, který obývá roztomilá kravička.

Co ještě nesmí chybět na správné zahradní slavnosti kromě dobré zábavy? Přece jídlo a pití! Aby se všichni hosté a především děti, mohli sami obsloužit, doporučuji vaší pozornosti tuhle šikovnou párty houbu, kterou lze osídlit jak výbornými malými špízky ze sýra a zeleniny, tak ovocem či sladkými pamlsky. Vyzkoušejte například kombinaci tvrdého žlutého sýra typu eidam s jablkem nebo kostiček pečeného kuřecího masa a hroznového vína. Párty houba je dodávána včetně 32 napichovátek.

Kromě párty houby si můžete pořídit také párty ježka. Ten okouzlí hlavně nejmenší hosty. Opět doporučujeme tematické minišpízy na krátkých špejlích. Výborně budou chutnat například jahody s banány nebo různé druhy lesního ovoce – maliny, ostružiny, borůvky. Párty ježek má uprostřed zad praktický otvor na odkládání párátek.

Na letní párty se bude dokonale hodit meloun. Mají ho rádi malí i velcí. A díky našemu geniálnímu kráječi bude jeho porcování jednoduché jako nikdy předtím. Stačí jeden snadný hmat a máte 12 stejných dílů melounu. Díky velkému průměru – 30,5 cm – můžete používat i na větší melouny. Nože kráječe jsou z kvalitní nerezové oceli.

A mým posledním tipem je zábava na zahradní slavnost pro rodiče a prarodiče. Je to nejoblíbenější francouzská hra, dalo by se říci přímo národní, která se stala oblíbeným volnočasovým sportem i u nás: pétanque. Princip je jednoduchý: kdo svou kouli umístí co nejblíže malé cílové kuličce, vyhrává. Pro hráče od 6 do 99 let.

Jak se Vám líbí můj nápad se zahradní slavností? Inspirovala jsem Vás nebo máte svůj vlastní způsob, jak oslavit Den dětí? Napište mi do komentářů, těším se na Vaše názory.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.