Vyspěte se do růžova! Podle čeho vybrat povlečení?

Vyspěte se do růžova! Podle čeho vybrat povlečení?

Jak si kdo ustele, tak si i lehne. Proto byste kromě výběru postele neměli podcenit ani výběr správného ložního prádla. Jak vybrat to správné povlečení, ve kterém se vám bude spát jako v bavlnce?

Zaměřte se na materiál

V posteli trávíme až třetinu života, měla by proto podle toho taky vypadat. Úplným základem je materiál a jeho kvalita. Mezi vůbec nejoblíbenější patří bavlněné povlečení. Bavlna je úžasná v tom, že je univerzální. Můžete ji použít v létě, kdy umožňuje proudění studeného vzduchu, v zimě vás zase zahřeje, protože udržuje teplo. Dalšími oblíbenými materiály jsou třeba len, bambus, flanel nebo krep.

Pusťte do ložnice barvy

Jsou stěny vaší ložnice v neutrálních odstínech bílé, béžové nebo šedivé? Pak se nebojte trochu odvázat alespoň při výběru povlečení a sáhněte po barvách. Krásně se vám bude spát v povlečení s potiskem labutího jezera, makového pole a zapadajícího slunce nebo s obrázkem legračních surikat. Pokud máte rádi květiny, hodí se pro vás povlečení s lučními květy, růžemi v barvě šampaň nebo třeba potisk s liliemi.

Děti potěší zvířátka a pohádkové postavy

Dětem zařiďte lůžko tak, aby se do něj těšily. Vyberte povlečení s potiskem jejich oblíbené pohádkové postavy nebo roztomilého zvířete a uvidíte, jak se budou do postele těšit. Určitě se jim zalíbí povlečení s koťátky, delfíny nebo barevnými ptáčky.

O povlečení pečujte

Aby vám povlečení dobře sloužilo, musíte mu věnovat potřebnou péči. Před praním se vždy nejprve podívejte na cedulku s informacemi a podle toho povlečení vyperte. S pracím práškem to v případě povlečení nemusíte přehánět, k jeho praní stačí přibližně třetina prášku oproti běžné dávce. Pro příjemnou vůni nezapomeňte použít aviváž a na pračce zvolte program s minimálním mácháním.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.