Péče o pokožku a vlasy po zimním období

Péče o pokožku a vlasy po zimním období

Během zimy se vlivem teplotních výkyvů a jiných podmínek Vaše pokožka vysušuje a červená. Vlasy ztrácí svou sílu a lesk, lámou se a jsou křehké a často i roztřepené. S prvními jarními paprsky je tak dobré dopřát vlasům i pokožce vzpruhu a především pořádnou regeneraci. Víte, jak na to?

Péče o pokožku

V zimě pokožka ztrácí svůj ochranný film, a proto se vysušuje a ztrácí svou přirozenou vlhkost. Je to způsobené nejen mrazem a sněhem, ale i přecházením z chladu do tepla a horkou sprchou, kterou si všichni jistě rádi dopřejeme, když venku mrzne. Jak se tedy o pokožku postarat, aby byla na jaře opět svěží a zdravá?

Péče o pokožkuPokožka na rukou trpí v zimě nejvíce, je tak třeba jí věnovat zvýšenou pozornost.Podle potřeby si ruce několikrát denně natírejte krémem. Vhodný je měsíčkový, protože obsahuje jobový olej a vitamín E, který kůži regeneruje. Pleť na tom po zimě není o nic lépe, postarejte se tak i o ni. Ať už různými výživnými maskami (vyhněte se těm hloubkově čistícím, které pokožku vysušují) nebo peelingem. Důležité je ji mazat krémy s obsahem vitamínu E.Vaší pleti rozhodně prospěje denní a noční krém s arganovým olejem, který podporuje obnovu buněk. Nezapomínejte napravidelný pitný režim. Ten Vaši pokožku hydratuje. Zároveň je dobré doplňovat stravu o vitamín C, který je velmi důležitý pro zdraví vaší pleti.Podílí se totiž na tvorbě proteinů a kolagenu. Své pokožce také pravidelně dopřejte peeling, především se zaměřte na místa, kde máte kůži zrohovatělou. Po obroušení ji hydratujte balzámem. Denně, hlavně po koupeli, je vhodné se mazat tělovým mlékem, které Vaší kůži navrátí vlhkost.

Péče o vlasy
Asi každý chce mít vlasy zdravé a krásné. Jak toho ale docílit po zimě, kdy vypadají spíš jak chemlon? Vsaďte na vyživující a regenerační vlasové kúry a masky. Zároveň je dobré navštívit kadeřníka, který Vám účes zastřihne a zbaví Vás tak roztřepených konečků, které vlasy zatěžují. Investujte také do lepšího šamponu, který vlasy revitalizuje. Jejich třepe [péče o vlasy] ní pak můžete účinně zabránit používánímspeciálního přípravku s obsahem provitamínu B5 a proteinů z pšeničných klíčků. Tento přípravek se navíc postará o to, že Vaše vlasy nebudou zplihlé.

Dáváte při péči o pokožku přednost koupeným přípravkům nebo se je raději připravujete z babských receptů sami doma? Máte nějaký generacemi osvědčený recept?Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.