Kuchyně v duchu Halloweenu

Kuchyně v duchu Halloweenu

Říjen je měsíc dýní a ať už Halloween slavíte nebo ne, půvab této oranžové zeleniny k podzimu zkrátka patří. V poslední době snad není domácnost, kde by se z ní nevařila lahodná krémová polévka a velmi oblíbené jsou i zářivé dekorace s jejími motivy. Já jsem pro Vás dnes vybrala pár našich nejprodávanějších kousků, z nichž některé mám doma i já sama. Schválně, jestli uhodnete, které z nich jsou mými favority. Nebudu Vás napínat, jsou to hned ty první dva – miska a minutka.

Myslím, že jakmile tuhle misku ve tvaru dýně uvidíte, bude Vám jasné, že ji prostě musíte mít. Protože z ničeho jiného Vám nebude dýňová polévka chutnat takhle skvěle. Můžete v ní ale servírovat i jiné podzimní pochoutky, protože právě toto období je časem horkých polévek, gulášů, omáček a dalších dobrot, které nás báječně zahřejí.

Dalším mým favoritem je kuchyňská minutka, která pochopitelně také vypadá jako dýně. Určitě se mnou budete souhlasit, že tento pomocník je v kuchyni opravdu nepostradatelný. Mnohokrát jsem si ověřila, že není dobré se spoléhat na svou paměť a říkat si: těch 15 minut na vaření knedlíků přece zvládnu ohlídat sama. Nezvládnu. Takže tato dýňová minutka mi pomáhá a zároveň dělá radost už pěkných pár let.

Skutečně roztomilým doplňkem do kuchyně je dýňové duo: slánka a pepřenka. Díky svému tvaru a barvě vnesou do jídelny, kuchyně i obývacího pokoje svěží atmosféru, náladu i styl. Funkční dekorace z kvalitní keramiky potěší žaludek i oko.

Každému stolu bude slušet také tento vkusný podzimní ubrus s motivy dýní, hroznového vína a mochyně. Ubrus je středový, s jemnými průstřihy, nádhernými výšivkami a elegantními ozdobnými okraji. Praktický polyester se velmi dobře udržuje, rychle schne, má ochranu proti zašpinění a nemusí se žehlit.

Protože při vaření je velmi důležitý dostatek světla, bývají na kuchyňském okně často krátké záclony, buď vitrážkové nebo ve stylu divadelní opony s uchycením po stranách. A právě taková okna pak doslova vybízejí k ozdobení. Vyzkoušejte třeba obraz na okno ve tvaru dýně, kterou navíc zdobí veselý duch. Obrázek udělá radost nejen dětem a halloweenským koledníkům. Nakonec i Vy díky němu získáte kuchyni s duchem 😊

A co Vy? Jaký máte vztah k novodobým svátkům? Považujete je za „přivandrovalé“ a nedáte dopustit na české Dušičky nebo s radostí a chutí slavíte vše, co se slavit dá? Pokud slavíte Halloween, chodíte s dětmi koledovat nebo jenom vydlabete stylovou dýni a dáte do ní svíčku? Napište nám do komentářů, na Vaše názory, postřehy a zamyšlení se moc těšíme!Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.