10 tipů, jak rychle spravit oblečení

10 tipů, jak rychle spravit oblečení

Sepsali jsme pro vás 10 tipů, jak se rychle zbavit skvrn na tričku, žmolků na svetru nebo jak si poradit se zápachem bot. Podívejte se na naše tipy!

Pryč s fleky od make-upu

Ušpinila jste si novou halenku při líčení? Skvrny na oblečení se snadno zbavíte pomocí holicí pěny. Naneste trošku a pěnu do látky postupně vklepejte. Potom ji hadříkem setřete a je po skvrně.

Kostici vraťte na své místo

Vyskočila vám kostice z vaší oblíbené podprsenky a vám je líto ji kvůli tomu vyhodit? Naštěstí ji stačí přelepit náplastí a kostice zůstane tam, kde má. Pokud nemáte po ruce náplast, můžete použít také izolepu.

Zbavte se skvrn od oleje díky mýdlu

Dostala se na vaše oblečení trocha oleje? Co nejdříve látku namočte do vody a pomocí mýdla se olej pokuste odstranit. Pokud máte po ruce prostředek na nádobí, nalijte ho do vody a olej z látky snadno smyjete.

Chraňte boty před promočením

Ještě než v nových botách vyrazíte ven, ujistěte se, že se vám venku jen tak nepromočí. Boty přejeďte voskem ze svíčky, který trochu zatáhněte fénem. Až v nich půjdete na procházku, nezaskočí vás ani dešťová přeháňka.

Zamaskujte mezeru mezi knoflíky

Pokud se vám na košili začala dělat mezera mezi knoflíky, vložte zevnitř malý zapínací špendlík v odstínu podobném látce košile. Mezera tak hned zmizí.

Odstraňte žmolky na svetru

Potřebujete se zbavit nevzhledných žmolků na svetru, ale nemáte zrovna po ruce odžmolkovač? Nevadí! K jejich odstranění vám bohatě stačí izolepa nebo žiletka. Přejeďte jimi místa se žmolky a je po problému.

Límeček zkroťte žehličkou na vlasy

Ohnul se vám límeček u košile, ale nemáte u sebe žehličku? K narovnání látky si v tomhle případě vystačíte i s žehličkou na vlasy. Tu můžete použít také na dalších částech oblečení, které zrovna potřebují přežehlit.

Žádné další skvrny od deodorantů

Často to vypadá, že většina deodorantu skončí spíše na oblečení, než v podpaží. Pokud se vám na tričku zase objevily bílé pruhy od spreje, vezměte do ruky silonky nebo mokrý ručník a skvrny jednoduše přejeďte. Zmizí tak rychle, jako se objevily.

Knoflíky připevněte lakem

Nitky na knoflíku kabátu už sotva drží, ale vy u sebe zrovna niť a jehlu nemáte? Najděte záchranu v podobě laku! Použijte trochu neprůhledného laku na nehty nebo laku na vlasy a naneste ho (nebo nasprejujte) kolem celého knoflíku.

Neutralizujte páchnoucí boty

Prochodila jste celý den v uzavřených botách a podle jejich „vůně” je to taky dost znát? Nepříjemného pachu se můžete snadno zbavit. Stačí do nich vložit několik čajových sáčků, které pach během noci neutralizují.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.