Zdravé klouby mají zelenou

<strong>Zdravé klouby mají zelenou</strong>

Problémy s klouby patří mezi časté zdravotní potíže, které mohou způsobovat bolest, ztuhlost, sníženou pohyblivost a další komplikace, jež zásadně ovlivňují kvalitu života. Existuje mnoho příčin a rizikových faktorů. Prevence problémů s klouby zahrnuje udržování zdravé tělesné hmotnosti, pravidelnou fyzickou aktivitu, která posiluje svaly podporující klouby a zlepšuje jejich flexibilitu. Významná je vyvážená strava bohatá na vitamíny a minerály podporující zdraví kostí a kloubů. Velmi důležité je vyhýbat se nadměrnému zatěžování kloubů a správně léčit jakékoli úrazy.

Příčiny problémů s klouby

Opotřebení a stárnutí: Nejčastější příčinou problémů s klouby je artróza, degenerativní onemocnění kloubů, které postihuje chrupavku. Chrupavka, která běžně funguje jako tlumič nárazů a umožňuje hladký pohyb kloubů, se postupně opotřebovává, což vede k bolesti a ztuhlosti.

Zánětlivá onemocnění: Jakékoliv autoimunitní nebo zánětlivé onemocnění, jako je revmatoidní artritida nebo lupus, může způsobit zánět kloubů. To vede k bolesti, otoku, ztuhlosti a v některých případech k deformacím kloubů.

Nadváha a obezita: Být obézní nebo mít vyšší tělesnou hmotnost znamená zvýšenou zátěž na klouby, zejména na kolena, kyčle a kotníky. To zvyšuje riziko vzniku artrózy.

Úrazy a nadměrná zátěž: Sportovci nebo lidé s fyzicky náročnými pracemi jsou vystaveni vyššímu riziku úrazu kloubů, které mohou způsobit problémy jako jsou vykloubení, natržení vazů a jiné závažné poškození.

Genetika: Některé kloubní problémy mohou být i dědičné. Lidé s rodinnou historií kloubních problémů, jako je revmatoidní artritida, mají vyšší riziko rozvoje těchto stavů.

Metabolické onemocnění: Podagra, která je způsobena nadměrným hromaděním kyseliny močové v krvi, může vést k zánětlivým útokům v kloubech, zejména v palci u nohy.

Infekce: Některé bakteriální nebo virové infekce mohou způsobit zánět a bolest kloubů, což je stav známý jako septická artritida.

Prevence a léčba

Prevence je stejně důležitá jako léčba existujících problémů. Pravidelné užívání kloubních přípravků může pomoci předcházet potížím spojeným s opotřebením a zánětem kloubů. Pro ty, kdo jsou již postiženi kloubními problémy, může tento přípravek poskytnout podstatnou úlevu od bolesti a zlepšit kvalitu života.

Prevence zahrnuje udržování zdravé tělesné hmotnosti, pravidelnou fyzickou aktivitu, která posiluje svaly podporující klouby a zlepšuje jejich flexibilitu, a vyváženou stravu bohatou na vitamíny a minerály podporující zdraví kostí a kloubů. Také je důležité vyhýbat se nadměrnému zatěžování kloubů a správně léčit jakékoli úrazy.

Přípravek na klouby v tabletách

Zdraví kloubů je zásadní pro udržení aktivního životního stylu, bez bolesti a omezení. S přibývajícím věkem, přetížením při sportu nebo kvůli autoimunitním onemocněním se mohou klouby opotřebovávat a zánětlivě měnit, což vede k bolesti a snížené mobilitě. RECUPLUS přípravek na klouby, který obsahuje vysoce účinné složky jako je boswellia, kurkuma, vrba, vitamín C, chondroitin a glukosamin, nabízí cílenou podporu pro udržení zdraví kloubů.

Složení tablet, které vaše klouby podpoří

 • Boswellia a její protizánětlivé účinky. Boswellia je známá pro své boswellové kyseliny, které účinkují proti zánětlivým procesům v kloubech. Redukuje bolest, zlepšuje jejich pohyblivost a má pozitivní vliv na léčbu osteoporózy a revmatoidní artritidy.
 • Kurkuma – ochránce kloubů a chrupavek. Kurkuma díky svým protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem pomáhá udržovat klouby v dobrém stavu, zlepšuje pevnost chrupavek a tkání, a přispívá ke zdraví kostí.
 • Vrba bílá. Extrakt z vrby bílé je uznávaný pro své protizánětlivé a analgetické efekty, které podporují normální funkci kloubů a svalů, a zároveň pomáhají osvěžit tělo.
 • Vitamín C. Vitamín C je zásadní pro syntézu kolagenu, který je nezbytný pro udržení zdravé struktury kostí, chrupavek a kloubů, což přispívá k jejich správné funkci a regeneraci.
 • Chondroitin a glukosamin – stavební kameny chrupavek. Tyto složky jsou přirozeně přítomné v chrupavkách a podporují jejich regeneraci a celkové zdraví. Glukosamin zvláště pomáhá udržovat pružnost kloubů a zpomaluje jejich degeneraci, což je klíčové pro minimalizaci bolesti a zlepšení pohyblivosti.

Pro koho je přípravek vhodný?

Tablety podporující zdravé klouby jsou ideální pro dospělé, kteří cítí bolesti kloubů, mají omezenou mobilitu, trpí onemocněními jako artritida, nebo pro ty, kteří chtějí preventivně chránit své klouby před dalším opotřebením, například sportovce nebo osoby s fyzicky náročnými zaměstnáními.

Přípravek není vhodný pro děti, těhotné ženy a kojící matky.

RECUPLUS je značka, která naslouchá potřebám vašeho zdraví

Před časem jsme rozšířili svou nabídku začleněním vlastní kosmetiky značky RECUPLUS a na základě velkého ohlasu našich zákazníků nyní představujeme novou řadu produktů v oblasti podpory zdraví a prevence. Díky přímé spolupráci s renomovanými českými výrobci garantujeme produkty s optimálním složením a vysokou kvalitou, bez zbytečných prostředníků. Tyto produkty jsou odpovědí na vaše přání a potřeby. U RECUPLUS si vážíme toho nejcennějšího – vašeho zdraví.

Produkty RECUPLUS podporujících zdraví:

 1. RECUPLUS vitamín D3
 2. RECUPLUS vitamín C
 3. RECUPLUS rutin + vitamín C
 4. RECUPLUS B-komplex
 5. RECUPLUS Klouby
 6. RECUPLUS Imunita