Nemračte se na Valentýna!

Nemračte se na Valentýna!

V posledních letech se čím dál častěji setkávám s názorem, že svatý Valentýn je umělý dovezený svátek z USA a že bychom měli slavit jenom náš starý dobrý První máj. Já si ale myslím, že bychom měli naopak využít každou možnost pro vybočení ze všedního stereotypu. Nemusíme podléhat komerční mánii a nakupovat jako diví rudé růže a bonboniéry ve tvaru srdce. Ale určitě nezaškodí si tento, byť importovaný, svátek lásky trochu užít. Připravila jsem pro Vás pár tipů, jak na to. 

Jestli nechcete slavit Valentýna nákupem dárků, můžete si tento svátek lásky přece užít i jinak. Co si například hned ráno připravit krásnou „srdíčkovou“ snídani. Pokud nemáte času nazbyt, udělejte si rychlá volská oka ve tvaru srdce. Mikrovlnná trouba Vám v praktickém tvarovaném talířinaservíruje hned čtyři a navíc – zcela bez tuku.

Pokud však máte trochu více času, vyzkoušejte palačinky v pružné silikonové formě se šikovnými úchyty. Ozdobte je marmeládou nebo ovocem a zakysanou smetanou či šlehačkou. Můžete tak potěšit nejen sami sebe, ale i svou lásku ať už to je partner či partnerka, děti nebo rodiče.

Připomenout symbol lásky si můžete i těmito elegantními filigránskými dekoracemi na zavěšení. Mohou viset kdekoliv, na okně, na poličce nebo i v prostoru. V sadě jsou dva kusy s různými motivy – ptáček krmící mladé a zpívající ptáčci – z velmi lehkého a decentně malovaného dřeva.

Další krásnou ozdobou je být tento obraz na okno. Svěžími pastelovými barvami vyvedený jarní motiv ptáčků, květin a motýlů v jemném srdcovém rámečku potěší každého v jakémkoli ročním období.

Také dveře mohou být romanticky ozdobené stálezeleným srdcem ze sedmikrásek s něžnou stuhou z organzy. Vítanou obměnou tradičních kulatých věnců je také toto srdce ze sasanek a bílých růží se dvěma ptáčky završené originálními kostkovanými stuhami.

A mým posledním tipem je mimořádně praktická věc. Ošatka ve tvaru srdce s praktickými pomocníky, která se bude hodit do každé koupelny. Srdce v přírodním vzhledu obsahuje šikovné „lázeňské“ produkty: mycí a masážní houbu, kartáček na nehty, pemzu, zkrátka vše, co můžete potřebovat pro perfektní péči o celé tělo.

A co Vy, jak to máte se svátkem svatého Valentýna? Slavíte ho nebo uznáváte pouze náš tradiční první máj – lásky čas? A znáte vůbec legendu, která se k tomuto svátku váže? Víte, že to byl kněz, jenž ve starověkém Římě nedbal nařízení císaře Claudia II o zákazu svateb? Claudius se totiž obával, že by ženatí muži odmítali chodit do válek. Ale kněz Valentýn zamilované páry dál oddával, za což ho stihnul krutý trest, byl odsouzen k smrti a právě 14. února byl popraven. Tak co říkáte, nevezmete tento svátek také na milost už kvůli krásné legendě? Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.