Imunita – záchranná složka našeho těla

<strong>Imunita – záchranná složka našeho těla</strong>

Silná imunita je klíčová pro obranu lidského organismu proti různým patogenům, jako jsou viry, bakterie a paraziti. Zdravý imunitní systém nám umožňuje čelit infekcím, minimalizovat riziko onemocnění a zvládat vnější útoky, které by mohly naše tělo ohrozit. V tomto článku se podrobněji zaměříme na to, jak silná imunita funguje a jaké role hrají její jednotlivé složky.

Imunitní systém

Imunitní systém je složitý systém buněk, tkání a orgánů, který spolupracuje na ochraně těla. Je rozdělen do dvou základních kategorií: vrozená (přirozená) imunita a adaptivní (získaná) imunita.

Vrozená imunita

Vrozená imunita je první obrannou linií těla a je aktivní od narození. Tato část imunitního systému reaguje rychle na všechny typy patogenů tím, že používá obecné obranné mechanismy.

Vrozená imunita zahrnuje:

Bariérové funkce jako je kůže a sliznice, které fyzicky blokují vstup patogenů.

Fagocytózní buňky jako makrofágy a neutrofily, které pohlcují a ničí invazivní mikroorganismy.

Přirozené zabijácké buňky (NK buňky), které mohou rozpoznat a zničit buňky infikované viry nebo transformované rakovinou.

Adaptivní imunita

Adaptivní imunita je vysoce specializovaná a vyvíjí se jako odpověď na specifické patogeny. Tato část imunitního systému má schopnost učit se a pamatovat si specifické patogeny, což umožňuje efektivnější a rychlejší odpověď při opakovaném setkání s tím samým patogenem. Adaptivní imunita zahrnuje:

B-lymfocyty, které produkují protilátky. Protilátky jsou specifické proteiny schopné vázat se na antigeny na patogenech a označit je pro další zničení.

T-lymfocyty, které se dělí na pomocné T-buňky (podporují aktivaci B-buněk a cytotoxických T-buněk) a cytotoxické T-buňky (ničí buňky infikované viry).

Imunitní paměť

Jedním z nejdůležitějších aspektů adaptivní imunity je schopnost rozvíjet imunitní paměť. Po prvním setkání s konkrétním patogenem si imunitní systém “zapamatuje” jeho specifické antigeny. Když je tělo s tímto patogenem znovu infikováno, paměťové buňky rychle reaktivují a spustí specifickou imunitní odpověď, která je rychlejší a silnější než původní. Toto je princip, na kterém jsou založená očkování, která poskytují “trénink” imunitnímu systému bez rizika onemocnění.

Jak podpořit silnou imunitu

Udržení silné imunity zahrnuje více než jen genetickou predispozici. Obsahuje také způsob životního stylu a environmentální faktory. Několik základních kroků pro podporu imunitního systému zahrnuje:

 • Vyvážená strava
 • Pravidelný fyzický pohyb
 • Dostatek spánku
 • Redukce stresu
 • Udržování zdravé tělesné hmotnosti

Podpora imunity v tabletách RECUPLUS

Významně můžeme své tělo podpořit i vhodnými tabletami na posílení obranyschopnosti. Přípravek RECUPLUS Imunita obsahuje tyto důležité složky:

Vitamín C: Tento vitamín je známý svými antioxidantními vlastnostmi a schopností podporovat imunitní funkce. Pomáhá posilovat obranyschopnost organismu tím, že stimuluje produkci bílých krvinek, které jsou klíčové pro boj proti infekcím.

Pomerančovník hořký: Extrakt z této rostliny je ceněný pro své účinky na nervovou rovnováhu a relaxaci. Pomáhá zklidnit tělo a mysl, což je důležité, protože stres může imunitní systém oslabovat. Kromě toho podporuje normální trávení a metabolismus lipidů, což jsou faktory, které přímo i nepřímo ovlivňují imunitní zdraví.

Květ šípkové růže: Tento extrakt nabízí řadu přínosů včetně protizánětlivých a protirevmatických účinků. Pomáhá při respiračních problémech, posiluje střevní mikroflóru po antibiotické léčbě a celkově posiluje tělo.

Přípravek není určený pro děti, těhotné a kojící ženy.

RECUPLUS je značka, která naslouchá potřebám vašeho zdraví

Před časem jsme rozšířili svou nabídku začleněním vlastní kosmetiky značky RECUPLUS a na základě velkého ohlasu našich zákazníků nyní představujeme novou řadu produktů v oblasti podpory zdraví a prevence. Díky přímé spolupráci s renomovanými českými výrobci garantujeme produkty s optimálním složením a vysokou kvalitou, bez zbytečných prostředníků. Tyto produkty jsou odpovědí na vaše přání a potřeby. U RECUPLUS si vážíme toho nejcennějšího – vašeho zdraví.

Produkty RECUPLUS podporujících zdraví:

 1. RECUPLUS vitamín D3
 2. RECUPLUS vitamín C
 3. RECUPLUS rutin + vitamín C
 4. RECUPLUS B-komplex
 5. RECUPLUS Klouby
 6. RECUPLUS Imunita