Zimní relaxace je důležitá

Zimní relaxace je důležitá

I když letos se zima zatím moc nepředvedla, bílé Vánoce už nebyly ani nepamatuju a jak to tak vypadá podle předpovědí, žádný sníh a mráz nás už ani nečeká, stejně nás v tomto období nejvíce lákají naše domovy. V zimě více než kdy jindy oceníme útulnost a tepelnou pohodu našich obýváků. O hřejivých interiérech jsem psala minule, dnes jsem se soustředila na produkty a pomůcky, které Vám zpříjemní a zefektivní odpočinek. Mám totiž pocit, že v zimě je potřeba relaxace vyšší než jindy.

Když se řekne odpočinek, co si představíte jako první? U mne to je jasné, mně ihned naskočí křeslo nebo pohovka s polštářem a dekou. Polštáře, polštářky, podušky, to jsou pro mne naprosto nepostradatelní parťáci pro kvalitní odpočinek a příjemnou relaxaci. Vybrala jsem pro Vás svoje nejoblíbenější kousky, bez kterých si chvíle pohody neumím vůbec představit. Třeba Vás také zaujmou.

Když celý den pracuji u počítače, cítím velké napětí v oblasti šíje, krku a ramen. Výbornou „první pomoc“ a velmi rychlou úlevu mi často poskytuje šíjový relaxační a masážní polštářek.  Pracuje na tužkové baterie a je plynule nastavitelný pro intervalové a kontinuální masáže ve třech intenzitách.

Při delším sezení v křesle zase používám plyšový bederní polštářek, který optimálně podepírá bederní páteř a také výrazně uvolňuje meziobratlové ploténky. A díky svému kvalitnímu hřejivému materiálu přispívá k uvolnění navíc i tepelným efektem.

K domácí relaxaci určitě patří i plná vana krásně teplé vody s oblíbenou pěnou, solí či olejem. Aby byla Vaše koupel skutečně dokonalá, vyzkoušejte měkce polstrovaný zádový polštář s krčním válečkem. Polštář je z vodopropustného a rychleschnoucího materiálu, který se navíc optimálně přizpůsobí Vašemu tělu. Díky přísavkám drží pevně na svém místě a Vy si tak můžete užívat opravdu komfortní a blahodárnou koupel.

A teď tu mám něco pro ty, které trápí bolavá kolena Sama jsem to také zažila, po úrazu kolene, kdy mne bolest často budila ze spaní. Přes den si člověk na určité pohyby dá pozor, ale ve spánku to prostě neuhlídáte. Ortopedický polštářek mezi kolena je určen především pro ty, kteří spí na boku. Uleví se nejen kolenům, která se tím pádem o sebe neopírají, ale i celé páteři. Určitě to vyzkoušejte!  

Báječným pomocníkem pro unavené nohy je také relaxační podnožka. Díky ní si opravdu skvěle odpočinete především pokud jste na nohou celý den. Podnožka se zcela přizpůsobí Vašim potřebám a poskytne Vám příjemné pohodlí. Je totiž nastavitelná na výšku a můžete si dokonce regulovat i sklon.

A protože spousta lidí relaxuje mimo jiné i čtením, luštěním křížovek nebo ručními pracemi, je mým posledním tipem flexibilní stojací lampa s LED osvětlením a extra velkým zvětšovacím sklem. Tato originální stojací lupa je obohacena i o praktickou rukojeť, díky níž ji lze nastavit zcela dle potřeby. Uvidíte skvěle i na ty nejmenší detaily, a přitom budete mít obě ruce volné.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.